Özgün stil, özgün sistem

Tıraş Bıçağı Sistemleri

Her ıslak tıraş makinesinin kendine ait bir tıraş stili ve belirlenmiş bir tıraş sistemi vardır. Klasik jiletli tıraş makineleri yüzyıllar boyunca varlığını korurken, henüz yakın zamanda ilk “kendi kendine tıraş eden mekanik alet” olarak kabul edilmişlerdir. Değiştirilebilir başlıklı (kartuşlu) tıraş makineleri ise modern çağın başarısıdır. Her sistemin faydaları kişiye özeldir ve her sistem özel bir teknik gerektirir.

Kartuşlu tıraş bıçakları oynar başlıklı sistemleri sayesinde, hangi açıyla tutulursa tutulsun cilde 30 derece ile otururlar. Jiletli tıraş makineleri ise oynar başlıklı olmadığından 30 derecelik açıyı kullanıcının manuel olarak vermesi gerekir. Jiletli tıraş makinelerinin kullanımı hakkında daha detaylı bilgi için, “Jiletli tıraş makinesi ile nasıl tıraş olunur?” yazımıza göz atabilirsiniz.

Klasik Tıraş Makinesi - Kapalı Taraklı


Kapalı taraklı güvenli yapısı ile jiletli tıraş makinesi size yakın ve performanslı bir tıraş sağlar. İnanılmaz manevra kabiliyeti, elegant dizaynı ve hassas mekanik yapısı sayesinde oldukça etkileyicidir. Kapalı taraklı jiletli tıraş makineleri geleneksel tıraşa yeni başlayan kullanıcılar için idealdir. Aynı zamanda bu tıraş makineleriyle istediğiniz şekilde favori ya da sakal hatlarınızı düzeltebilirsiniz. Mühle kapalı taraklı jiletli tıraş makineleri, istenildiği durumda sadece başlık değişimi ile açık taraklı tıraş makinesine dönüştürülebilmektedir.

Klasik Tıraş Makinesi - Açık Taraklı


MÜHLE, klasik tıraş makinelerinizi istediğiniz gibi kombinleyebilmeniz için sizlere kapalı veya açık taraklı seçeneklerini sunar. Üretim prensibi ve özel ayarlanmış jilet açısına göre, açık taraklı modelimiz; agresif ve doğrudan temasla çok yakın bir tıraşı mümkün kılar. Mühle'nin açık taraklı jiletli tıraş makinesi dünyanın en agresif tıraş makinelerinden sayılmaktadır. Bu nedenle bu aletleri, geleneksel tıraşta el alışkanlığı kazanmış kullanıcılarımıza öneririz. Geleneksel tıraşa yeni başlıyorsanız, size kapalı taraklı tıraş makinelerimizi öneriyoruz.

Mühle Rocca


Gillette® Mach3® sistemi dünyanın en sık kullanılan tıraş sistemlerinden biridir. Üç kademeli bıçaklar size rahat ve cilde yakın bir tıraşı garanti eder. Başlıklar her yerde bulunan satıcılardan temin edilebilir. Mühle ıslak tıraş bıçak sistemleri tüm Gillette® Mach3® bıçakları ile uyumludur. (Mach3® Sensitive ve Mach3® Turbo)

Gillette® Mach3® (Kartuşlu Tıraş Bıçağı)


Gillette® Mach3® sistemi dünyanın en sık kullanılan tıraş sistemlerinden biridir. Üç kademeli bıçaklar size rahat ve cilde yakın bir tıraşı garanti eder. Başlıklar her yerde bulunan satıcılardan temin edilebilir. Mühle ıslak tıraş bıçak sistemleri tüm Gillette® Mach3® bıçakları ile uyumludur. (Mach3® Sensitive ve Mach3® Turbo)

Gillette® Fusion™ (Kartuşlu Tıraş Bıçağı)


Gillette®'in en son tıraş sistemi, birbiri üzerinde beş adet jilet ve aynı zamanda kartuşun arka tarafına konumlanmış hassas kenar bıçağı içerir. Bu tasarım cilde oldukça yakın ve nazik bir tıraş sağlar. Kullanımı basit ve güvenlidir, yeni başlayanlar için uygundur. Gillette® Fusion™ tıraş bıçakları başlıklarını tüm süpermarket, eczane gibi satıcılardan temin edebilirsiniz. Mühle ıslak tıraş bıçak sistemleri tüm Gillette® Fusion™ bıçakları ile uyumludur. ( Fusion™ Proglide,   Fusion™ Proglide Power, Fusion™ Proshield).