+90 (312) 939 8540

COVİD-19 TEDBİRLERİ

Değerli ziyaretçilerimiz,

Bu olağanüstü süreç içinde sizlerden aldığımız sorular doğrultusunda bir açıklama yapmak istedik.

Endişelerinizi ve aklınıza takılabilecek soruları anlıyoruz, sizinle aynı duyguları paylaşıyoruz.

Bildiğiniz üzere, Mühle ürünleri Doğu Almanya’nın Stützengrün kentinde üretiliyor. Stützengrün dünyadaki Covid-19 salgını göz önüne alındığında, el değmemiş doğa içinde küçük bir şehir ve bu süreçte metropol kentlere kıyasla daha güvenli bir bölge.

Covid-19 salgını dünyada ve Almanya’da yayıldığından beri, Mühle çok hızlı bir aksiyon alarak fabrika içi üretiminde hijyen önlemlerini sıkılaştırdı. Bu sayede mutlu çalışanlarla operasyonlarını sekteye uğratmadan başarılı bir şekilde sürdürebildi.

Bilindiği gibi, virüsün insan vücudunda etki gösterebilmesi için kitle halinde bir nüfuzu gerekiyor. Yani adet bazında bakıldığında, virüsün bağışıklık sistemimizi zora sokması için, kitle halinde belli bir adetin üzerinde ağız, burun ya da gözdeki mukoza dokumuza nüfuzu gerekiyor.

Bu kitle halinde ulaşım, en yüksek oranda insandan insana iken en düşük oranda katı yüzeyden insana bulaşıyor. Çünkü belli bir saatten sonra virüs, katı yüzeyde varlığını sürdüremiyor.

Biz tedbirlerimizi hassasiyetle almış durumda hizmet vermeye gayret ediyoruz.

Konuyla ilgili bizim de aldığımız önlemleri sizinle paylaşmak isteriz:

- Yeni ürünlerimiz 2 hafta önce depomuza ulaştı. Gümrükleme sürecinde hiçbir ürün kolisine el değmedi, açılmadan, Almanya’da paketlendiği gibi Ankara’daki depomuza ulaştı. Depomuza sadece kendi personelimiz hijyen kuralları içinde taşıma yaptı. Kendi ekibimiz dışından hiç kimse hizmet için içeriye alınmadı.

- Ürün yerleşiminin ardından depo havalandırıldı ve bir gün sonra tüm ofis alanı ve depo dezenfekte edildi.

- Depomuzu her gün sabah ve akşam havalandırmaya devam ediyoruz.

- Operasyonun farklı bölümlerinde online iş birliklerimiz yoğunlukta olduğundan, bu dönemde evden çalışma düzenine geçmek bizim için zor olmadı. Muhasebe, destek ve sosyal medya ekibi tamamen evden hizmet veriyor.

- Bu süreçte Ankara’da bulunan ofisimize üzülerek hiçbir misafir kabul etmedik, etmiyoruz. Ofisten yapılan satışları tamamen durdurduk. Bu süreç geçtikten sonra sizlerle daha sağlıklı bir ortamda tanışmaktan memnuniyet duyacağız.

- Günlük olarak, toplu taşıma kullanmayan depo sorumlularımız, hijyen önlemlerini alarak sadece sipariş hazırlamak için depomuza geliyor.

- Kendi sağlığımız için ofis içi teması minimuma indirdik. Az sayıda çalışanımız da bu bilinçle zorunlu ofis halleri dışında dışarı çıkmamakta ve dışarıdan aldığımız (temizlik,yemek gibi) tüm hizmetleri durdurmuş bulunmaktayız.

- Siparişler hijyen kuralları içinde asla el değmeden hazırlanıyor. Her sipariş öncesi yeni eldiven takılarak, ürünler açılmadan kutuya konup paketleniyor.

- Siparişler, hazırlandıktan sonra açık bir alana bırakılarak, kargo görevlileri ile temas etmeden kapalı poşet içinde teslim ediliyor.

- İade veya değişim işlemleri için ofise gelen kargo görevlileri içeri girmiyor, kargolar açık bir alanda bekletildikten birkaç saat sonra paketleri dışarıda çıkarılarak içeri alınıyor.

- İade veya değişim kutuları, ofis içinde ayrı bir alanda tutuluyor, depoya alınmıyor. Önceliğimiz sadece çalışan güvenliği ve hijyen olduğundan, iade ve değişim işlem süreçleri normalden biraz daha uzun sürüyor.

- Normal süreçte her sipariş öncesi kontrol edilen ürünler, bu dönemde asla kutusu dahi açılmadan, el değmeden size gönderiliyor. Bu nedenle düşük bir yüzde ile hatalı ürünlerin önceden tespitini yapamıyoruz.

Siparişlerinizi teslim aldığınız esnada alınabilecek önlemler için size bir kaç önerimiz var:

- Kargo görevlisi ile zorunlu olmadıkça temas etmemeli, kapıda ödemelerde mümkünse temassız kart kullanabilirsiniz.

- Kargo poşetini açık bir alanda (balkon-bahçe gibi) açıp, poşeti hemen çöpe atabilir ya da bir kaç saat temiz havada beklettikten sonra aynı hassasiyetle açabilirsiniz.

- Dünya Sağlık Örgütü'nün yaptığı açıklamaya göre yaklaşık 4 saat temiz hava ile temas eden yüzeyde, virüs sayısı cm2 alanda dramatik bir düşüşe geçiyor ve tehlike riski yok denecek kadar aza iniyor.

- Kargo poşetine temas ettikten sonra ellerinizi derhal yıkayabilir, bu sırada ağız burun ve göze değdirmemeye özen gösterebilirsiniz.

- Virüsün sadece ağız, burun, ya da gözden girebildiği bu durumda, yabancı yüzeyle temas eden ellerinizi hemen sabunla yıkamak, alınabilecek en isabetli tedbirdir.

Mühle Türkiye ailesi olarak, dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu bu zor süreci atlatacağına inancımız tam.

Sevgi ve Saygılarımızla

Mühle Türkiye

Loading...
×
Hoşgeldiniz, bu bizi ilk ziyaretiniz!