+90 (312) 939 8540

MÜHLE HAKKINDA

MÜHLE MARKA HAKKINDA BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HERŞEY

GELENEKSEL İLERİ GÖRÜŞLÜLÜK

MÜHLE markasının sahibi ve kurucusu Hans-Jürgen Müller GmbH & Co şirketidir. Yenilikçi ve orta ölçekli işletmemiz Saksonya merkezli Stützengrün şehrindedir ve ürünlerimiz dünya çapında dağıtılmaktadır. Hem konumu hem de çalışan karakteristiği Mühle Türkiye – Klasik ıslak tıraş malzemeleri için tutkulu bir noktadır.

1945 ten bu yana faaliyette olan firmamız üçüncü nesil aile tarafından yönetilmektedir. Eylemlerimiz doğa ile yakınlık ve çok yüksek kalitede üretim arzusu ile şekillenmektedir. Uzman bilgi birikimi ve öncü ruh ile her el işimiz ve her ürünümüz benzersiz bir kimlik taşımaktadır. Tüm gücümüzü vücut bakımı ve güzellik ürünlerimizi dünyaya dağıtmaya harcıyoruz. Saksonya Çevre İttifakı üyesi olarak tedarikçilerimiz ile birlikte sürdürülebilir, kararlı ve yüksek standartlarda çevre politikaları uyguluyoruz.

Ayrıca ürün çeşitliliğimiz ve eksiksiz tasarımlarımız ile dünyanın önde gelen yüksek kaliteli Mühle Türkiye – Erkek Tıraş Setleri ve Aksesuarları geliştiriyoruz. Başarımızın zevkini başta müşterilerimiz olmak üzere ticaret ortaklarımızla, tedarikçilerimizle ve çalışanlarımızla paylaşıyoruz.

NADİR GÜZELLİKTEKİ ÜRÜNLER, SEVGİYLE HAZIRLANDI

El işçiliğiyle tıraş fırçası üretme geleneği Erz Dağları’ndan gelmektedir. MÜHLE markasının efsanevi kökeni de bu dağlardaki dünya çapında ün salmış bir kaç uzmana dayanır.

Tasarım ve serilerimizdeki her model tek tek elle yapılmaktadır. Burada titizlikle hazırlanmış porsuk kılından veya ayrıntılı bir üretim metoduyla elde edilen yüksek kaliteli sentetik Silvertip Fibre® kılından yapılan fırça başlıkları imal edilir.

Kullandığımız malzemeler gerçekten pahalıdır ve bu nedenle her işlem titizlikle uygulanmaktadır. Islak tıraş ön gereksinimlerini sağlamak için, sap malzemeleri de çok iyi gözlerle ve iyi dokunuşlarla işlenir. Ahşap yüzeylere ısıl işlemler ve yağlar uygulanarak kalıcı şekiller verilir. Krom ve sentetik reçine parçaları ile, parlatma işlemleri sonrası pırıl pırıl sonuçlara ulaşılır. Pirinçten yapılmış metal parçalar da burada özenle kromla kaplanır.

Nihai ürünü oluşturmak için ayrı ayrı tüm parçalar el ile birleştirilir ve şanslı sahibine verilmeden önce son bir kez her parçası dikkatle incelenir.

SERİ MÜKEMMELLİK, HASSAS TEKNOLOJİ

Geniş bir yelpazede etkileyici fırça ve bıçaklar üretebilmek için, modern teknoloji ve seri üretim süreçlerine yatırımlar yapmaktayız.

Seri üretimlerimiz için bazılarını bizzat ürettiğimiz, bazılarını ise kendimize özel kıldığımız yüksek verimli makinalar kullanıyoruz. Otomatik üretim süreçlerimiz, kalitede tutarlılığı ve zamanında teslim edebileceğimiz yüksek adetli üretimi mümkün kılıyor. Özelleştirdiğimiz makinalarımız kılları düzgün şekilde diziyor ve yapıştırma işleminden önce doğru pozisyonda toplandığından böylece emin oluyoruz. Daha sonra fazlalıkları kendimiz keserek düzeltiyor ve şekillendiriyoruz. Son olarak zarif bir sap takıyoruz. Ağaç işleme, sentetik reçine ve metal işleme adımları için CNC tekniklerinin verimliliğinden faydalanıyoruz.

Sürecimize artık seri üretim hakim olsa da, bizim için hala el işçiliği önemli bir yer tutuyor. Fırça sapına fırça başlığının yerleştirilmesi, başlık ve sap arasındaki montaj, elle yapılan ürünlerin tek veya çok parçalı bıçaklı sistemlerle birleştirilmesi, paketleme ve ambalajlama gibi adımlar el işçiliği ile gerçekleştirilmektedir. Dünyanın her yerinden kullanıcılarımız, bizim ustalığımızdan ve endüstriyel işletme koşullarımızdan emin olabilirler. Siparişe özel üretim ise; geçmiş tecrübelerimiz, bilgi birikimimiz ve üretimdeki uzmanlığımız ile hayat buluyor.

ÜRÜN FİKİRDEN ÜRETİME GEÇİŞ

Kalite standartlarımız dünya çapında kabul görmekte ve örnek alınmaktadır. Ancak yine de her daim gelişime açık bir şirket olarak kalmak için, her gün kendimize soruyoruz: Nasıl daha iyi olabiliriz? Ekolojik değişime bağlı olarak biz de enerjimizi fazlasıyla vegan malzemelere yoğunlaştırıyor, sentetik lifler (Black Fibre veya Silvertip Fibre®) kullandığımız tıraş fırçaları ve MÜHLE ORGANİK adı altında tamamen organik bakım serisini üretiyoruz.

Kaynaklarımızı korumak için, son bir kaç yıl içerisinde büyük ölçüde bölgesel tedarikçilerimiz ile üretimimizi tam entegre hale getirdik.

Seçilmiş tasarımcılarla yaptığımız işbirlikleri, zamanın ötesinde duran estetik standart çizgimizi belirlememizi sağladı. Ürettiğimiz her ürün erken geliştirme aşamasında ergonomik uyumluluğunu ve uzun ömürlü olduğunu kanıtlamak zorundadır.

Bizler kendi bünyemizde, klasik tıraş makinasının doğasına, seyahat için oldukça pratik olan bıçak koruyucu gibi önemli katkılar sağladık.

Günlük ıslak tıraşı, estetik ritüele çevirmek için çin lakesi ve karbon gibi motor sporlarında kullanılan, standart dışı lüks materyaller kullanmayı tercih ediyoruz. Karmaşık ürün geliştirme süreçlerimiz bazen bir yıl bile sürebiliyor. “Roma bir günde inşa edilmedi”: Bu sloganı her ürün lansmanımızda kullanıyoruz ve MÜHLE’nin uzun ömürlü bir marka olması için çalışmaya devam ediyoruz.

ŞEFFAF ÇALIŞMA ANLAYIŞI VE MAĞAZA

Açıkçası firmamız başından beri bir fabrika ve üretim tesisiydi ve hala da öyle. Gerçek şu ki; 2008 yılından beri imalat ürünleri yapmaktayız ve ürünlerimizin değişen moda veya trendlere ayak uydurmak gibi hiçbir kaygısı yoktur.

Latincede şu kelimeler vardır: ‘manus’ el anlamına ve ‘facere’ yapım anlamına gelir. Tüm premium ürünler, Edition, Classic ve Modern serileri hala geleneksel sanatkar yöntemlerine sadık kalınarak üretilmektedir. Doğal olarak, bu teknikleri daha fazla geliştirerek kendimize özel hale getirdik. Bu sebeple de iddia ediyoruz ki; kullanılan kıl ve sap malzemeleri 70 yıl öncesinden daha yüksek kaliteye sahiptir.

Çalışanlarımızın uzmanlık alanları, dayanma gücü, el becerisi ve işçilik kalitesi daima yüksektir ve bu çizgimizi korumak en önemli felsefelerimizden biridir. Çalışanlarımız titreşimsiz granit masalarda, çoğunlukla geleneksel aletlerle çalışırlar. Onlara tam olarak olması gerektiği gibi bir çalışma alanı sağladığımızdan, bizimle ilgilenen herkes, atölyemize misafir ziyaretçi olarak rahatlıkla ve gururla kabul edilir.

Fabrika merkezinde, 2011 yılından beri sadece boz porsuk veya ince porsuk kıllarıyla çalışmakla kalmıyor aynı zamanda kendi ürettiğimiz premium kalitedeki sentetik Silvertip Fibre® kıllarıyla da çalışıyoruz. Fırça hazır hale geldikten sonra, fırça başlıklarını şık sap gövdeleriyle birleştiriyoruz. Tüm tıraş makinalarımızı geleneksel yöntemlerle üretiyoruz. Her bir parça ve bileşen özenle seçilip, her iş bölümü titizlikle ve kontrol edilerek bitirilir. Son olarak da tüm parçaların birleştirilmesi ve sıkı kalite kontrol aşamalarından sonra imalat süreci tamamlanmış olur.

Neden mi? Çünkü sadece mükemmel bir ürün MÜHLE adını hak eder.

Loading...
×
Hoşgeldiniz, bu bizi ilk ziyaretiniz!