Erkeğin Doğası

Organik Erkek Bakım Serisi

Islak tıraş uzmanı olan bizlere göre kendimizi ilgilendiren ritüeller daima doğal olmalıdır.

Organik erkek bakım serisinde tamamen bitkisel ve organik ürünler sunarak, vegan kullanıcılarımıza da daha fazla ulaşmak istedik. Saç, yüz ve vücut bakımı denildiğinde artık çok daha fazla erkeğin aklında Mühle var.

Sadece özel kullanıcılarımız için kontrollü organik tarımdan elde edilen MÜHLE ORGANİK serimizi ürettik. Özenle seçilmiş ham maddelerden üretilmiş doğal kozmetikler, özel ihtiyaçları olan hassas erkek ciltleri için tasarlandı. Doğanın sunduğu en saf haliyle sizlere ulaştırdığımız ürünlerimizin hepsinin BDIH sertifikası vardır. BDIH sertifikası hakkında detaylı bilgiye buradanulaşabilirsiniz.

Aroma DENEYİMİ

Saf Yeşil – Deniz ve çiçekler: bunlar organik serimize aşıladığımız taze kokulardır. Misket limonu, kakule (zencefilgillerden) ve elemi yağı başta ele aldıklarımızdandır. Aromalar yayıldıkça armut, gül ve nane kokuları kendiliğinden oluşmaya başlar. Esansın uzun süreli etkisinden sorumlu olan yeşil temayı ise selvi ağacı ve vetiver bitkisi oluşturur.

Fas Altını

Kuzey-Doğu Afrika’da bulunan argan ağacı (Argania Spinoza), meyve çekirdeklerinin kullanımı bakımından gerçek bir hazine değeri taşımaktadır. Tüm MÜHLE ORGANİK ürünleri, adil ticaret esasına göre Fas’lı kadınların geleneksel olarak elleriyle sıkarak elde ettikleri argan yağını içermektedir. Argan yağı; antioksidanlar ve E vitamini bakımından oldukça zengindir, ayrıca serbest radikalleri uzaklaştırır. Bunun yanında yenileyici, besleyici, nemlendirici ve kan akışını destekleme özelliği vardır. Argan yağı yaşlanmaya karşı etkin bir koruyucu olarak kabul edilir.

Test edilmiş ve onaylanmıştır

MÜHLE ORGANİK serisinin her bir ürünü sıkı kurallar çerçevesinde BDIH testi mühürü ile “Sertifikalı Doğal Kozmetikler” sertifikasına sahiptir. Bu sertifika kriterlerine göre, ürünlerimiz şu özellikleri taşımaktadır: Kontrollü organik tarımdan veya kontrollü organik yabani hasattan elde edilmiş bitki ham maddeleri kullanılmakta olup, ürünler kesinlikle sentetik boya, esans, silikon, paraben veya mineral yağ bazlı ham madde içermemektedir.

Organik Tıraş Kremi ve Tıraş Sonrası Balsam


Tıraş kremi, hafif yapısıyla cildi ferahlatır ve jiletin cildinizde zahmetsizce kaymasını sağlar. Mühle organik tıraş kremi, argan yağı, E vitamini ve esansiyel yağ asitleri bakımından özellikle zengindir. Ayrıca değerli aktif maddeleriyle cildi besler ve korur. Besleyici gliserin de tıraş esnasında cildin hidro-lipit dengesini optimize eder.

Besleyici argan yağı gibi aktif içeriklerin kombinasyonu, tıraş sonrasında da cildi korumaya yarar. Tıraş sonrası balsam aloe vera içeriğiyle cildin elastikiyetini ve yenilenmesini destekler. Calendula özünün yatıştırıcı ve antiseptik özelliği vardır. Ayrıca bisabolol maddesinin de, anti-enflamatuar ve iyileştirici özelliği vardır. Avokado yağı da hidro-lipit dengesini optimize eder.

Organik Vücut Bakımı


Duş jeli hafif kıvamı ile güzel bir köpük meydana getirir ayrıca canlandırıcı ve besleyici etkiye sahiptir. Sağlıklı bir cilt için, bitkisel mumlarla kombinlenmiş argan yağı, bitkisel gliserin ve buğday proteini içerir. Bu maddeler cildin su dengesini optimize ederken aynı zamanda cildi besler. Esansiyel yağlar ise cilde hafif ve taze bir koku verir.

Vücut losyonunun keyifli kokusu ve içeriğindeki aktif bileşenler duş jelinin ardından kullanabileceğiniz en kusursuz tamamlayıcıdır. Aloe vera cildin yenilenmesini destekler; biberiye özü ve E vitamini antioksidan görevi görürken serbest radikalleri uzaklaştırır.

Organik Yüz Bakımı


Ayrıntılı bir temizlik, sağlıklı bir yüz bakımının temelini oluşturur. Yüz temizleme jeli, argan yağı içerir, E vitamini ve esansiyel yağ asitleri bakımından oldukça zengin bir bileşime sahiptir. İçeriğindeki diğer değerli aktif maddeler hidro-lipit dengesini optimize ederken, cildin elastikiyetini ve yenilenmesini destekler .

Organik yüz kremi hafif yapısı ile argan yağı açısından zengindir ayrıca cilde bakım ve koruma sağlar. İçeriğindeki soya ve shea yağı cilde pürüzsüzlük verirken aynı zamanda yağ dengesini düzenler. F vitamini ciltte nemi hapseder ve bariyer fonksiyonlarını güçlendirir. Aloe vera cildin kurumasını önler, elastikiyetini ve yenilenmesini destekler.

Organik Şampuan


Argan yağı içeriğiyle hazırlanmış tüm saç tipleri için uygun olan hafif yapılı şampuan saçları besleyip korurken aynı zamanda parlaklık verir. Temizleyici özelliğini hindistan cevizi yağı, proteinler ve şekerden alır. Saç yapısını iyileştirmek için buğday proteini ve ek proteinler içerir. Şeker pancarı özü nem beslemesi yaparken, saçların hacmini ve elastikiyetini artırır.

Organik Argan Yağı ve Onarıcı Serum


Organik argan yağı, el ile preslenmiş esansiyel yağ asitleri ve değerli aktif maddeler bakımından oldukça zengindir. Tahrişi önlemeye yardımcı olur, cildi korur ve besler. Diğer bakım ürünleri ile kombine edilebildiğinden, dudakların, cildin ve tırnakların yoğun bakımı için ideal bir üründür. Vitamin F cildin yağ dengesini optimize eder ve cildin pürüzsüzlüğünün yanı sıra nemlendirici özelliğe sahiptir.

Onarıcı serum, ince dokulu yapıların yoğun bakımı için özel olarak geliştirilmiş koenzim Q10 bakımından çok zengindir. Bu serum, yüz ve göz çevresinin bakımı ve yenilenmesi için özel olarak geliştirildi. Argan yağı ve aloe vera cildin elastikiyetini ve yenilenmesini destekler. Kamış ve baobab ağacı özleri cilt sıkılaştırma etkisine sahiptir ve cildi dış stres faktörlerinden korur. Aspir bitkisinin değerli omega-yağ asitleri, nem artışını desteklerken, daha pürüzsüz bir cilt bakımı için yağ dengesinin optimizasyonunu sağlar.