Mühle Tıraş Makine Sistemleri

Her ıslak tıraş makinesinin kendine ait bir tıraş stili ve belirlenmiş bir tıraş sistemi vardır. Klasik jiletli tıraş makineleri yüzyıllar boyunca varlığını korurken, henüz yakın zamanda ilk “kendi kendine tıraş eden mekanik alet” olarak kabul edilmişlerdir.

Değiştirilebilir başlıklı (kartuşlu) tıraş makineleri ise modern çağın başarısıdır. Her sistemin faydaları kişiye özeldir ve her sistem özel bir teknik gerektirir.
  
Kartuşlu tıraş bıçakları oynar başlıklı sistemleri sayesinde, hangi açıyla tutulursa tutulsun cilde 30 derece ile otururlar. Jiletli tıraş makineleri ise oynar başlıklı olmadığından 30 derecelik açıyı kullanıcının manuel olarak vermesi gerekir. 

Jiletli tıraş makinelerinin kullanımı hakkında daha detaylı bilgi için, “Klasik Tıraş Makinesi İle İlk Tıraş” yazımıza göz atabilirsiniz.
razordetail-closed-comb_1

Klasik Tıraş Makinesi - Kapalı Taraklı

Kapalı taraklı güvenli yapısı ile jiletli tıraş makinesi size yakın ve performanslı bir tıraş sağlar. İnanılmaz manevra kabiliyeti, elegant dizaynı ve hassas mekanik yapısı sayesinde oldukça etkileyicidir. Kapalı taraklı jiletli tıraş makineleri geleneksel tıraşa yeni başlayan kullanıcılar için idealdir. Aynı zamanda bu tıraş makineleriyle istediğiniz şekilde favori ya da sakal hatlarınızı düzeltebilirsiniz. 

Mühle kapalı taraklı jiletli tıraş makineleri, istenildiği durumda sadece başlık değişimi ile açık taraklı tıraş makinesine dönüştürülebilmektedir.

Klasik Tıraş Makinesi - Açık Taraklı

MÜHLE, klasik tıraş makinelerinizi istediğiniz gibi kombinleyebilmeniz için sizlere kapalı veya açık taraklı seçeneklerini sunar. 

Üretim prensibi ve özel ayarlanmış jilet açısına göre, açık taraklı modelimiz; agresif ve doğrudan temasla çok yakın bir tıraşı mümkün kılar. Mühle'nin açık taraklı jiletli tıraş makinesi dünyanın en agresif tıraş makinelerinden sayılmaktadır. Bu nedenle bu aletleri, geleneksel tıraşta el alışkanlığı kazanmış kullanıcılarımıza öneririz. 

Geleneksel tıraşa yeni başlıyorsanız, size kapalı taraklı tıraş makinelerimizi öneriyoruz.
razordetail-open-comb_1
Rocca_Baslik

Mühle Rocca

Rocca çelik başlığı ve kapalı taraklı yapısıyla, agresiflik olarak klasik kapalı tarak ile açık tarak arasındadır. Çelik materyalin jileti kararlı tutuşuyla, yakın bir tıraş güvenli bir süreçte sunulur. Hem günlükte hem aralıklı tıraşta uygunluğuyla, yakın bir tıraşı konforlu sunabildiği için çok tutulmuştur.

Eğer klasik kapalı taraklıdan daha yakın ancak açık taraktan daha uysal bir makine arıyorsanız, Rocca sizin için idealdir. Benzersiz tıraş ve ses geri bildirimiyle dünyada en iyi makinelerden biri olarak anılmaktadır.

Companion

Companion, Mühle'nin vücut ve kafa tıraşı için tasarladığı ilk unisex tıraş makinesidir. Sakal tıraşının yanında, kafa ve vücutta kullanılabilen, güvenli ve plastik atıksız makine arayışında olanlar için geliştirilmiş patentli üründür. Başlığı ekstra korumalıdır, jilet taşmaz ve görünmez. 

Sapı, vücut ve kafada rahatlık sunabilmesi için uzun tutulmuştur. Tıraş karakteri olarak bilinen R89 tıraşına yakın bir tıraş verir. 

Sakal tıraşı yanında, vücut ve kafa tıraşı için de bir makine arıyorsanız, Companion tam size göredir.
companion_baslik_794432ba-5311-4cdd-842f-6e4612850579
razordetail-fusion_1

Gillette® Fusion™ - Kartuşlu Tıraş Bıçağı

Gillette®'in en son tıraş sistemi, birbiri üzerinde beş adet jilet ve aynı zamanda kartuşun arka tarafına konumlanmış hassas kenar bıçağı içerir. Bu tasarım cilde oldukça yakın ve nazik bir tıraş sağlar. Kullanımı basit ve güvenlidir, yeni başlayanlar için uygundur.

Gillette® Fusion™ tıraş bıçakları başlıklarını tüm süpermarket, eczane gibi satıcılardan temin edebilirsiniz. Mühle ıslak tıraş bıçak sistemleri tüm Gillette® Fusion™ bıçakları ile uyumludur. ( Fusion™ Proglide, Fusion™ Proglide Power, Fusion™ Proshield).

Gillette® Mach3® - Kartuşlu Tıraş Bıçağı 

Gillette® Mach3® sistemi dünyanın en sık kullanılan tıraş sistemlerinden biridir. Üç kademeli bıçaklar size rahat ve cilde yakın bir tıraşı garanti eder. Başlıklar her yerde bulunan satıcılardan temin edilebilir.

Mühle ıslak tıraş bıçak sistemleri tüm Gillette® Mach3® bıçakları ile uyumludur. (Mach3® Sensitive ve Mach3® Turbo)
razordetail-mach3_1