Mühle Tıraş Fırçaları

Dünyanın dört bir tarafından kullanıcılarımız, Mühle tıraş fırçalarını alanında en iyisi seçtiler. Bilinen porsuk kıllı tıraş fırçalarının yanında, ayrıca inovatif bir ürün olan sentetik Silvertip Fibre® liflerin kullanımı ile sürekli olarak ileriye dönük bir gelişme içindeyiz. Mühle, tıraş fırçalarında size farklı kıl tipleri ve materyaller ile oldukça fazla çeşit sunar.
  
Doğal kılların işlenmesi sonucu, sizlere nazik sap materyalleri ile tamamlanmış, yüksek kalitedeki porsuk kılında üç ayrı kategori veya bunlara alternatif olarak; premium kalitedeki Silvertip Fibre® ve sentetik Black Fibre® kıllarını sunuyoruz.
Hangisi görünüm ve performans açısından sizin için en iyisi?

Sizin adınıza seçemeyiz fakat sizin için tasarım çizgisi yüksek, özel modeller ve çeşitli seriler önerebiliriz. Bu aynı zamanda tıraş fırçalarımızın ergonomisi için de geçerlidir.

MÜHLE tıraş fırçası modelleri ince veya dolgun gövdeli saplar şeklinde olabilir. Tıraş fırçalarının düğüm çapları 19- 25 mm arasında değişir.
Lifestyle-SILVERTIP_FIBRE_firca

Silvertip Fibre® Kılı

Yüksek kaliteli sentetik liflerdir ve şirketimiz tarafından geliştirilen küresel bir yeniliktir. Mühle’nin patentli üretimi bilhassa dayanıklılığı yüksek sentetik kıllar, elle işlenir ve performans açısından kıymetli boz porsuk ile her yönden aynıdır, ayrıca daha az hassastır.

Bir diğer artısı da: bakımı daha kolaydır. Çabuk kuruma özelliği ile bilindiğinden, seyahatlerde kullanılabilecek ideal bir tıraş fırçasıdır.

Boz Porsuk Kılı

El yapımı tıraş fırçaları için var olan en üst kalitede doğal porsuk kılıdır (silvertip badger). Yüksek su tutuş kapasitesi ile bilinir. Özel vasıfları, ışıldayan gümüş renginde olması ve kılın etrafında dolanan siyah bir şeride sahip olmasıdır. 

Dayanıklı, yüksek kaliteli eşsiz parçalar ve ıslak tıraşı hayal edilebilecek en iyi vakit geçirme aracına dönüştüren tıraş fırçaları üretmek için kullanılır. (Silvertip badger tıraş fırçaları da denir.)
Lifestyle-Muhle_boz_porsuk_firca
Lifestyle-Muhle_ince_porsuk_firca

İnce Porsuk Kılı

İnce porsuk kılı, Stützengrün’deki imalathanemizde özel makinalarda şekillendirilir (fine badger- finest badger). Birbirinin aynı görünmesi için gerektiği yerde uçları hafifçe budanır.

İnce porsuk tıraş fırçaları su tutuş kapasitesinin orta üstü olmasıyla bilinir. Boz porsuk tıraş fırçalarından sonra en performanslı tıraş fırçalarıdır. (Fine badger veya finest badger da denir.)

Saf Porsuk Kılı

Orta seviyede performasıyla bilinen saf porsuk tıraş fırçaları (pure badger), özellikle yumuşak bir yüz masajından hoşlanan ıslak tıraşçılar için uygundur.

Diğer porsuk kıllarından biraz daha sert olan fırça ucu, makine tarafından şekillendirilir. Renkleri kahverengimsi griden siyaha kadar değişmektedir. Su tutma kapasitesi bakımından ince porsuktan sonra en çok tercih edilen tıraş fırçaları arasındadır. (Pure badger da denir.)
Lifestyle-Saf_porsuk_firca_dc3620a5-f21f-4970-afc8-02f7956c8c30
Lifestyle-muehle_dogal_kil_domuz_kil

Domuz Kılı


Güçlü bir masaj etkisinden hoşlanan ıslak tıraşçıların tercih ettiği doğal domuz kılı tıraş fırçalarıdır. Kıllar fırça sapına yüksek endüstriyel standartlarda monte edilir. 

Domuz kılı tıraş fırçaları, zahmetsiz bakımı ve dayanıklılığı ile bilinir. Uygun fiyatlı olmaları nedeniyle özellikle berberlerde kullanılan en yaygın tıraş fırçasıdır.

Black Fibre Kılı

Siyah renkli sentetik kıl, uzun süreli kaliteyi ve hızla büyüyen vegan hayat tarzını temsil eder. Koyu renkli sentetik lifler, yumuşak ve iyi bir performans sergiler. 

Porsuk kılları ile kıyaslandığında temizleme ve kurulama için gereken bakım zahmeti önemli ölçüde daha azdır.
lifestyle-BLACK_FIBRE_firca