MÜHLE GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Muehle-shaving.com.tr, üyelerinden talep ettiği kişisel bilgilerin gizliliğini korumayı ve Kullanıcı Sözleşmesi ve Kuralları ’nda belirtilen kurallar ve amaçlar dışında kullanılmayacağını, kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacağını garanti eder.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı (PCI DSS) güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan uluslararası bir şifreleme standardıdır.

Mühle, üyelerine daha iyi hizmet verebilmek ve üyelerinin ihtiyaçlarıyla uyum için site kullanımı sırasında ziyaretçilerinin hareket ve tercihlerini kaydetmekte ve analiz etmektedir. Bu istatistikler kişisel bilgileri içermez ve muehle-shaving.com.tr faaliyetleri dışında kullanılmaz.

Şirketimiz, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir koşulda sistemimizde saklanmamaktadır, saklanamaz.

İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı (PCI DSS) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği şirketimiz tarafından Kredi Kartları Sahtekarlığı’na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.

Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz. Bize herhangi bir sorunuzda ya da sorununuzda her zaman iletişim bölümümüzdeki telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

3D Secure/3 Boyutlu Güvenlik

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.

Bu yöntemle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, kendine verilen özel bir şifreyle onaylaması gerekir.

www.muehle-shaving.com.tr’den yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

PCI DSS Güvenlik Uyumluluğu Nedir?

Ödeme Kartı Endüstri Veri Güvenliği Standardı (PCI DSS), kredi kartı ve banka kartı bilgilerini yöneten kuruluşlar için bir bilgi güvenliği standardıdır. Ödeme Kartı Endüstrisi Güvenlik Standartları Konseyi tarafından tanımlanan standart, kredi kartı dolandırıcılığını azaltmak için kredi kartı verilerindeki kontrolleri artırmak amacıyla oluşturulmuştur.

Çevrimiçi alışveriş yapmak ve Visa, Mastercard, American Express kredi kartlarından ödeme yapmak istiyorsanız, kullanacağınız internet sitesinin yazılımı ve barındırma yazılımı PCI uyumlu olmalıdır.

Mühle Türkiye kullandığı altyapısıyla 1. derece PCI DSS uyumluluğu sertifikasına sahiptir.

Mühle Türkiye internet sitesinden güvenle alışveriş yapabilir, herhangi bir soruda bize canlı destek ya da 0312 939 85 40 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.