Yakın tıraşta benzersiz performans: Mühle R41

Yakın tıraşta benzersiz performans: Mühle R41 - Mühle Tıraş Kültürü

Yakın tıraşta benzersiz performans: Mühle R41

Mühle’nin açık taraklı tıraş makineleri, dünyanın bilinen en agresif tıraş makineleridir. Yalnızca tek bir perdede bile şaşırtıcı sonuçlar sağlayabilen açık taraklı başlık yapısına sahip bu makineler kimler için uygundur? Yazımızın devamını okuyun, ya da Mühle R41 jiletli tıraş makinesini incelemek için tıklayın.

Tıraş Makinesi Profili

MÜHLE R41

Model: R41

Başlık: açık taraklı jiletli tıraş makinesi

Materyal: Krom

Agresiflik seviyesi: 9,5 /10 

İpuçları:

  • El alışkanlığı oturmuş, jiletli tıraş makinesi kullanımına alışmış kişiler için uygundur. ( Bkz: Yeni başlayanlar için tıraş makinesi seçimi )
  • Agresif tıraş makineleri daha az vuruş ile etkili sonuç verirler.
  • Oldukça yüksek performans veren tıraş makineleridir.

R41

Mühle, üretimdeki mükemmellik anlayışı ve tecrübesini jiletli tıraş makinelerinde özellikle hissettirir. Bu yüzden R41 asla bir tesadüf değildir. Diğer orta agresif tıraş makinelerinden farklı olarak, en yakın tıraş deneyimlerinden birini sağlayan açık taraklı yapı, jiletin cilde doğrudan temasına imkan verir.

Açık Taraklı Tıraş Makinesi

Makinenin başlık anatomisine bakılacak olursa, açık tarak güvenlik barının bulunmadığı bir yapıyı ifade eder. Güvenlik barı, kapalı taraklı makinelerde bulunur ve jiletin cilde 30-45 derece açı aralığında temas etmesini sağlar. Bu sayede jilet ciltten uzakta dururken, sadece dar bir aralıkta temas edebilir.

Açık taraklı yapıda ise güvenlik barı bulunmadığından, jilet cilde doğrudan ve daha geniş bir açı aralığında temas edebilir.

R41 Kimler İçin Uygundur?

Mühle R41, açık taraklı jiletli makine öncelikle el alışkanlığı oturmuş, aralıklı tıraş olan kullanıcılar için uygundur. Haftada 1-2 kere tıraş olan, gür, sık veya sert sakal yapısına sahip olan, uzun sakal bırakan kişiler için en performanslı makinedir. Tüm açık taraklı tıraş makineleri aynı yani Mühle R41 başlığına sahiptir. Farklı materyal ve boyutta sap tasarımlarıyla sunulur. Mühle R41 bunlar arasında, tasarımı, krom kaplamasıyla en sevilen üründür.

Eğer şuanda elinizde kullandığınız Mühle kapalı taraklı tıraş makinesi varsa ve bu makine 3 parçalı ise, sadece açık taraklı başlık alarak bu deneyimi yaşayabilirsiniz: Açık taraklı başlık

3 parçalı Mühle tıraş makinelerinin başlıkları birbiriyle değişebilir. Kapalı taraklı makineler, sadece açık başlık alınarak, açık taraklı makineler ise sadece kapalı taraklı başlık alınarak değişimli kullanılabilir.

Geleneksel tıraşa yeni başlayan kullanıcılarımız için bu makineleri önermeyiz. Yeni başlayacaksanız lütfen önce bu yazıyı okuyun: Yeni başlayanlar için makine seçimi

Krom Tasarım 

Krom materyali, müthiş ışıltılı görünümün yanında, paslanmaya karşı dayanıklı en ideal materyaldir. Mühle’nin krom kaplı tıraş makineleri zaman testine karşı her durumda galip gelecek şekilde tasarlanmıştır.

MÜHLE R41 İle Tıraş İpuçları

  • Günlük tıraş için çok uygun kabul edilmediğinden, aralıklı tıraş olun. 2-3 günde bir hafif uzamış sakal için idealdir.
  • Tıraş öncesi hazırlığınızı çok iyi yapın. Sakallarınızı mutlaka tıraş fırçası yardımıyla kaldırıp ve yumuşatarak tıraşa hazırlayın.
  • İlk perdede sakal çıkış yönü ile aynı yönde tıraş olun. (Sakal çıkış yönleri konusunda bu yazımızı okumanızı öneririz: Sakal Haritası Nasıl Çıkarılır? )
  • Genellikle tek perde yeterlidir ancak ihtiyaç durumunda ikinci perdeyi sakal çıkış yönüne çapraz yönde tıraş edin. ( burundan kulağa ya da kulaktan buruna)
  • Olası kesikleri önlemek için cildinizi gergin tutmayı unutmayın.
  • Asla bastırmayın. R41 kendi ağırlığıyla tıraş etmelidir. Makine oldukça yakın bir tıraş verdiğinden bastırmak tahriş ya da yanmaya yol açabilir.

ÜRÜN YORUMLARI

Mühle R41 jiletli tıraş makinesi için, kullanıcılarımızın deneyimleri sonrası aktardığı yorumları okuyun:

“Ürünü gönderilen yaprak jilet ile test ettim. Sakalım çok sert olmasına rağmen hiç sorunsuz tek perdede büyük oranda aldı. 2. Perde sadece minik dokunuşlar oldu. Söylenildiği kadar agresif. Açıyı doğru ayarlamazsanız ısıracak gibi. Zamanla el alıştıkça daha hızlı tek perdede çıkacak gibi. Teşekkürler.” Mehmet B.

“Öncelikle Murat Bey' e sabrından ve ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim. Ürünün gerçekten elegant bir görünümü var, merkez ağırlığı kafa yapısında gibi geldi bana tam emin değilim hiç hissetmiyor gibi. Yeşil astrayla ilk tıraşımı oldum normalde 3 perdede olduğum tıraşımı 2 perdeye indirim. Aleti kullanırken eliniz alışana kadar tavsiyem her zamankinden daha yavaş ve sabırlı olun. Bir tane agresif aletim olsun uzun yıllar bana hizmet etsin diyorsanız almanızı tavsiye ederim.” Serkan L.

“Son 6 aydır geleneksel tıraş oluyorum. 2-3 makine denedim sonrasında R41 i aldım. 3-4 günde bir tıraş oluyorum, sakallarım orta sertlikte. Benim için muhteşem oldu. Başka makine arayışım yok. Ömür boyu kullanırım bunu. Genelde orta keskinlikte jiletlerle çoğunlukla 2 bazen 3 perdede süper iş çıkarıyor. Düşünenlere tavsiye ederim.” Gökhan P.

“Piyasadaki bilinen en agresif aletlerden biridir, hatta başı çeker. Konforlu jiletlerle iyi uyum sağlar. Agresif jiletle kombine edilirse canavara dönüşür ama tabii her koşulda dikkat edilmesi gerekir. Geleneksel tıraşa yeni başlayanlara değil de, bu tıraşa alışıp kendisini sonraki aşamalara taşımak isteyenlere tavsiye edilir. Mild bir ürün olan R89'un başlığıyla uyumlu olduğu için o başlık alınıp bu tıraş aletine takılabilir.” Feb

Eğer kendinize açık taraklı, yakın tıraş verecek bir makine arıyorsanız Mühle R41 veya diğer modelleri incelemenizi tavsiye ederiz.

RELATED ARTICLES