Mühle Türkiye Ürün İncelemeleri

Based on 2168 reviews
87%
(1886)
9%
(199)
2%
(49)
1%
(18)
1%
(16)
S
MÜHLE Şap taşı - AL 1
Süleyman A. (Istanbul)
Güzel ürün

Ürünü bir kaç haftadır kullanıyorum. Şuan benim gördüğüm en büyük şap, yuvarlak olması nedeniyle yüzde hareket kabiliyeti çok iyi, ben memnunum. Kullanacak olanlara tavsiyem tıraş sonrasında şapı kullanmadan önce lavabonun soğuk su kısmında suda bir kaç saniye şapı ıslatın sonra sap kısmında bulunan ipi tutarak şapı yüzünüzde gezdirin zira ipinden tutarak kullanılmadığında şapı yere düşürürseniz kırılabilir.

İ
Nom Tıraş Fırçası - Theo41DA
İsmail Tolga KAYA (Ankara)
Başlangıç

Fırçayı ilk kullanımdan önce 4 defa köpürtüp, 15 dk bekletip duruladım hiç koku sıkıntısı olmadı. İlk başlarda sert gelen yapısı zamanla yumuşadı. Gayet memnunum.

güzel fırça

Yumuşak bir fırça olmasına rağmen arko sabunu çok güzel köpürttü krem kıvamında bol köpük yaptı.Domuz kılı bir fırçanın bu kadar yumuşak olması güzel aynı uzunlukta yerli marka fırçam var bu fırçanın yanında zımpara kağıdı kalır .Kılu uzunluğu gayet yeterli sapı da çok kaliteli. Karasız kalmayın ederinden fazlası var eksiği yok

Bu başlıkla traş bir başka keyifli

Elim alıştıktan sonra açık taraklıya geçtim tavsiye ederim

Y
Yaprak Jilet Kumbarası
Y.D. (Istanbul)
Çok güzel ürün

Jiletleri biriktirmek için ideal

Kullanışlı

Tam fiyat performans ürünü tavsiye ederim

T
Klasik Tıraş Makinesi - R 41
Tansu Cengiz (Istanbul)
Oğluma miras

Gerçekten bir kere alınması gereken nadide traş makinesi, ne varsa eskilerde var dedikleri bu olsa gerek

Muhteşem

Traş oluyorken kremsi yapısı sayesinde oldukça kolay ve keyifli bir traş sağlıyor. Kokusu ise rahatlatıcı ve gayet hoş.

E
Klasik Tıraş Makinesi - R 41
E.C.Ö. (Balıkesir)
Ağır abi

Sık ve sert saçım var. Gelir gelmez 3 günlük saç traşımda kullandım. 2 perdede tertemiz iş çıkardı. Kusursuz işçilik.Hızlı kargo ve Hediye için teşekkürler.

Denemek için aldım gayet güzel

Denemek ve en iyi bulmak için ideal

Gerçekten güzel başlık saklamak için ideal

Gerçekten parasının hakkını veren bir makina şiddetle tavsiye ederim

R41

Kusursuz bir traş; kusursuz bir traş aleti ile elde edilebilir. Başka marka traş aletlerini denemeye bile gerek yok. R89 ve R41 bir erkeğin tüm hayatı boyunca yeterli. R41; jileti yüzünüzde hissettiğiniz yakın traş sevenlerin aradığı bir ürün. Yüzünüze göre deneyimlerek seçtiğiniz bir jilet ve doğru traş kozmetikleri ile günlük traşta kullanabilirsiniz.

İNANILMAZ YUMUŞAK

Stant stokta olmadığı için seti parça parça almak durumunda kaldım. Tıraş makinesini henüz deneyemedim, ancak fırça tek kelime ile inanılmaz. Çok köklü bir geleneksel tıraş deneyimim yok, 2 yıldır geleneksel tıraş biçimiyle tıraş oluyorum. Bu süreçte koleksiyonuma 15-20 adet fırça katma şansım oldu; sahip olduğum en iyi fırçalardan bir tanesi kesinlikle bu fırça. Yine muehle'nin saf porsuk fırçaları benim favorimdi, ancak bu fırça onlarla yarışacak. Özelliklerini kıyaslamak gerekirse; saf porsuk fırçaları tam anlamıyla kurutmak kaba bir hesapla 24 saat kadar sürüyor, buna karşın bu fırça aşağı yukarı 6-8 saat aralığında kurudu. Masaj etkileri bakımından porsuk elbette daha iyi bir masaj etkisine sahipti, ciddi bir masaj beklemiyorsanız bu fırça sizi pişman etmeyecektir diye düşünüyorum. Su tutma açısından da yine porsuk fırçalar kadar elbette su tutmuyor, ancak buna karşın porsuk fırçalara göre çok daha iyi köpük performansına sahip. Fırçanın gövdesi sahip olduğum diğer fırçalara göre oldukça ağır, sanırım sahip olduğum en ağır fırça bu. Ağırlığı bana tıraş olurken özel bir his oluşturuyor, dolayısıyla hoşuma gitti; ancak çok ağır fırçalardan hoşlanmıyorsanız size göre olmayabilir, tıraş olurken zaman zaman "epey ağırmış" diye içimden konuştuğum oldu. Fırça başlığının değişebilmesi de ömür boyu kullanım sağlayabilmeniz için harikulade bir özellik olmuş. Uzun lafın kısası, fırça bir koleksiyonda kesinlikle olması gerektiğini düşündüğüm fırçalardan bir tanesi. Ben aldığım için çok mutluyum.

R89- Konforlu Fakat Temkinli

Yaklaşık 2 yıldır Wilkonson klasik makine ve Derby Usta ile tıraş oluyordum. Genel olarak Wilonson'un konforsuz ve tahriş edici bir yapısı var ki bazı yerlerimde egzamalar mevcut. Bunda belki bıçağında etkisi vardır. R89 kapalı tarağa geçtiğimde gerçekten arada çok ciddi farklar oluştu. Öncelikle cildi tahriş etmeyen, yormayan bir yapısı var ve kendi ağırlığı ile kesimi yapabiliyor. Bu yorumu yapabilmek için ise 4. traşımı bekledim çünkü ilk tıraşta biraz hayal kırıklığına uğradım, çünkü istediğim ya da beklediğim gibi sinek kaydı olmadı. Kullandığım bıçak ise Muehle'nin hediye bıçağıydı. 4. traşta daha iyi bir kesim elde ettim. Ancak yine de Wilonson gibi agresif olmadığını düşünüyorum. Bir de Derby Usta ile deneyeceğim. Ama bir daha Wilkonson kullanmam. Bunun yerine açık taraklı başlık alıp kullanmak daha mantıklı. Sonuç olarak çok iyi bir makine:)

Çok estetik

Ürünün siparişimin hemen ertesi günü elime ulaşması, özenle paketlenmesi ve detaylara çok dikkat edilmesi harika bir alışveriş tecrübesi yaşattı. Estetik açıdan ve son derece şık oluşu, Almanya'da üretilmiş olması gibi detaylar beni çok cezbetti. Bütçemi zorlayarak aldım ama umuyorum ki uzun yıllar kullanacağım kalitede bir üründür ve uzun vadede kendini amorti edecektir diye düşünüyorum. Mach3 kartuşlu olması, klasik ıslak tıraş ve modern tıraş arasında kalan benim gibiler için hybrid bir çözüm olmuş. Sonrasında klasik makinelere de geçiş yapılabilir. Fırça saf porsuk olduğu için ilk kez suyla temas edince oldukça kötü koktu ve biraz kıl döktü ama sonra araştırma yaparken Mühle'nin Youtube kanalından izlediğim videoda 2-3 kullanımdan sonra hem kıl dökülmesinin hem de bu kokunun azalarak yok olacağı bilgisini edindim.

Güzel Koku

Koku oldukça güzel, ferah diyebilirim sanırım. Baskın bir koku değil diyebilirim, daha baskın kokular gördüm. Boyuyla alakalı beklentiniz nedir bilemiyorum, ancak markanın setlerinde kullandığı sabun taslarına tam oturacak boyutta, birbirleriyle kusursuz bir uyumu var; dolayısıyla küçük bir sabun. Farklı marka taslarla uyum sağlamama ihtimali olabilecek kadar ufak, belirtmekte fayda var.

Güzel Koku

Kokuyu çok beğendim, açıkçası markanın tüm kokularını beğeniyorum; çok baskın bir koku değil, daha baskın kokular gördüm. Boyuyla alakalı beklentiniz nedir bilemiyorum, ancak markanın setlerinde kullandığı sabun taslarına tam oturacak boyutta, birbirleriyle kusursuz bir uyumu var, dolayısıyla küçük bir sabun. Farklı marka taslarla uyum sağlamama ihtimali olabilecek kadar ufak, belirtmekte fayda var.

Özel Bir His

Başlıkta da belirttiğim gibi özel bir hissiyatı var kesinlikte setin. Elinize aldığınızda standart bir fırça ya da makine kullanmadığınızı anlıyorsunuz, tıraştan alınan zevki kesinlikle artırıyor. Geleneksel tıraşı seven kullanıcıların öncelikle klasik tıraş setlerinden bir tanesine sahip olması, ardından fusion/mach3 setlerine yönelmesi gerektiğini düşünüyorum; çünkü klasik tıraşı seven kullanıcılar bahsettiğim seriyi daha çok sevecektir. Özetle, sıradan bir fusion tutmadığınızı anlıyorsunuz…

Şık ve Özel

Ağırlığı, hissiyatı, duruşu ve daha birçok sayabileceğim özelliği sizi özel hissettiriyor; üst düzey bir konfor sağlayarak tıraşınızı bitirmenizi sağlıyor. Geleneksel tıraşa yeni başlamış kullanıcılara önerim, ağaçlardan üretilenler yerine reçine olanlara yönelmeleri; çünkü ahşap olanların bakımları biraz emek istiyor, köşeye atılacak ürünler değiller maalesef. Reçine modelleri de oldukça ağır, şık ve sağlam duruyor, her iki sete de sahip biri olarak emin bir biçimde söyleyebilirim.

Harika Masaj Etkisi

Fırçanın sunduğu masaj etkisi ve köpürtme oranı harika. En severek kullandığım fırçalar arasında yer alıyor.

Çok Konforlu

Mühle tıraş makineleriyle harika bir uyum içerisinde çalışıyor gerçekten. Sunduğu konforu çok beğendim...

Her Tıraş Dolabına Gerek

Klasik tıraş seven herkes, atık jiletleri için bir çeşit kumbaraya mutlaka ihtiyaç duyuyor. Bunu şıklıkla birleştirerek, porselenden üretip sunmaları harika bir opsiyon...

Keyifli Ve Yumuşak

Açıklamalarda belirtildiği gibi oldukça konforlu ve tahrişsiz bir tıraş sağlıyor. Özellikle klasik tıraşa başlangıç için tercih edilebilir.